آلودگی هوا و اختلالات ژنتیکی
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۳
بررسی تاثیر آلودگی‌های ناشی از مونواکسید کربن انتشار یافته در هوا توسط احتراق ناقص خودروها ( این مطلب به زودی تکمیل خواهد شد)
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۳

آلودگی هوا و افزایش حملات آسم

هوای آلوده

مطالعات اخیر انجام شده برروی موش های آزمایشگاهی در آمریکا نشان می دهد که آلودگی هوا بـه تنهایی برای شروع حمله حاد آسمی کفایت می کند . پیش از این تصور می شد که آلـودگی هـوا بـه تنهایی برای تحریک حمله آسم کافی نیست و به آلرژن هایی مثل پولن ها یا گرد و غبار منـزل بـرای التهاب مسیر هوایی و پاسخ آلرژیک مجاری تنفسی نیازمنـد اسـت .

در آزمایشـات صـورت گرفتـه :
موش ها در معرض مواد آلرژن که در انسان واکنش آلرژیک ایجاد می کنند قرار گرفتند و سپس بعـد از چند روز در معرض ذرات آئروسل هوای آلوده قرار داده شدند که موش ها بلافاصله دچـار حملـه آسمی شدند . در مرحله بعدی این آزمـایش مـوش هـا بـدون آن کـه در معـرض آلـرژن هـا باشـند، در معرض ذرات موجود در هوای آلوده قرار گرفتند که باز هم دچار حمله آسمی شدند به این ترتیـب مشخص شد حتی اگر ذرات آلرژن از پیش وجود نداشته باشند هوای آلوده به تنهایی باعث آغاز حمله آسمی می شود بنابراین توصیه می شود افراد مبتلا به آسم به هیچ وجه در مـواقعی کـه آلـودگی هـوا بالاتر از حد مجاز است از خانه خارج نشوند.

اگر به موضوع آلودگی هوا علاقه دارید، پیشنهاد میکنیم مطلب آلودگی هوا و اختلالات ژنتیکی  و یا آلودگی هوا و اختلال در حافظه را نیز از دست ندهید، چرا که آلودگی هوا علاوه بر مضراتی که اکثریت از آن آگاه هستند، حتی روی ژن های نسل بعدی ما و یا حافظه ما نیز تاثیر بسیار منفی میگذارد.

2 دیدگاه

  1. Mark گفت:

    Donec vestibulum justo a diam ultricies pellentesque. Quisque mattis diam vel lacus tincidunt eleme ntum. Sed vitae adipiscing turpis. Aenean ligula nibh, molestie id viverrra

  2. Sara گفت:

    Vestibulum erat wisi, condimentum sed, commodo vitae, ornare sit amet, wisi. Aenean fermentum, elit eget tincidunt condimentum, eros ipsum rutrum orci, sagittis tempus lacus enim ac dui. Donec non enim in turpis pulvinar facilisis. Ut felis. Praesent dapibus, neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *